Toen ik ging kijken naar Quads dacht ik dat deze makkelijk mijn paardentrailer zouden kunnen verplaatsen (lees: traag enkele meters trekken in een bocht waar de auto er niet bij kan).
Maar vanmiddag ben ik bij een motorhandelaar waar ze een Honda Quad hadden staan geweest waar bleek dat het ding maar ong. 350 kilo mag trekken. Dat was even een teleurstelling zeg! En bij nakijken kan zelfs de (voor mijn gevoel enorme) Grizzly 700 maar 500 kilo aan .
Zijn er überhaupt Quads die mijn trailer (ledig gewicht maarliefst 950 kilo) kunnen verplaatsen? Of kunnen ze het in principe allemaal maar mag het niet op hogere snelheden?
Het mag inderdaad niet maar als je voorzichtig doet dan kan het prima. Dus niet een helling afrijden met dat ding achter je aan of te vlot een bocht proberen in te sturen. Hou er rekening mee dat een quad tussen de 200 en 350 kilo weegt, dat is dus vrijwel niets als er vervolgens een trailer van 950 kg. achteraan komt drukken.
Wil je er trouwens even op letten in welk deel van het forum je je vraag zet? Je hebt nu gekozen voor 'Forum' maar er zijn betere opties. Ik zal hem even verplaatsen.
He zou dus op zich wel kunnen maar dan liefst met een wat zwaardere Quad? Het gaat om max 2x per week (één keer eruit halen en één keer terug zetten eigenlijk ). Nu verplaatsen we hem handmatig (ik niet zelf hoor, ben niet zo sterk) dus het leek me al zo raar dat zo'n Quad niet kan trekken wat een mens wel kan trekken...
Tja, het is mischien een beetje overkill om hier een quad voor te gebruiken. Ze zijn hier niet echt voor gemaakt namelijk en de meest geschikte quads kosten een vermogen. Kun je niet beter een lichte trekker overwegen misschien?
Kijk, daar kunnen we wat mee. Heb je een bepaald budget in gedachten? In ieder geval kun je eens kijken (op Marktplaats bijvoorbeeld) naar quads als de Yamaha Grizzly 700, Suzuki Kingquad en dergelijke. Dat zijn stevige werkpaarden waar een trekhaak aan kan en al te vinden voor een paar duizend euro.
Wil je een stapje zwaarder dan kun je kijken naar merken als Can-am, Arctic Cat en Polaris. Nieuwprijzen tussen de 15.000 en 25.000 euro, gebruikt afhankelijk van model, bouwjaar en staat vanaf ongeveer 7.000 euro.
Je paarden trailer weegt leeg 950kg? Is dat een heel grote trailer ofzo dan want jou trailer weegt dan wel heel veel. Meeste trailer wegen rond de 650 dacht ik toch?
Overigens kan een grizz dit makkelijk trekken over een vlakke ondergrond. Daar is de rolweerstand niet zo hoog dus zou goed moeten kunnen
Jason McCoy schreef:Je paarden trailer weegt leeg 950kg? Is dat een heel grote trailer ofzo dan want jou trailer weegt dan wel heel veel. Meeste trailer wegen rond de 650 dacht ik toch?
Overigens kan een grizz dit makkelijk trekken over een vlakke ondergrond. Daar is de rolweerstand niet zo hoog dus zou goed moeten kunnen
Klopt, ik heb er één met vooruitlader, die weegt 2600 kilo en leeg dan 950. Hij is dus niet zo groot maar de extra deur is zwaar.
Laatst gewijzigd door valeron op di 17 dec, 2013 15:53, 1 keer totaal gewijzigd.
Hoeft niet hoor. Bij quadwinkel Barneveld kunnen ze je daaar wel goed advies in geven. Die doen meer met agrariers en zulk soort bedrijven en weten precies wat een quad kan trekken enzo.
Voor 5000 denk ik dat je wel kunt slagen
Dit gaat zeker gaan ik gebruik mijn quad ook voor onze vanne te verzetten leeg gaat dit perfect als er paarden in zitten durft hij wels eens zijn gat op te heffen maar door 4x4 graak je toch wel waar ge wilt.
Leeg kan de quad dit trekken. Zelf trek ik ook wel eens met mijn quad aanhangers van een plaats waar je met auto niet makkenlijk komt, dit natuurlijk wel leeg.
Na mijn weten hebben somigen ook 4x4 low dat is het zelfde als de 4x4 auto's.
Je hebt dan een totaal anderen verhouding met tandwielen, waardoor je auto heel erg sterk word, hierdoor heb je wel geen snelheid meer, maar dat kun je dan ook niet gebruiken als je in die stand zit. Wij hebben het wel eens gebruikt bij onze Suzuki jimny als wij aanhanger berg op moeten trekken, er is niet meer veel wat je niet de berg op krijgt wat in je aanhanger past.
Barossa Cheetah 170 cc >>>> Suzuki Ltz 400cc yellow & white .
Suzuki my way of life
Remmen is het omzetten van nuttige energie naar nutteloze warmte !!!
dat zowiezo.
Ik zou je eens verdiepen in de grizzly 700 of de wat goedkopere grizzly 660.
Verder heb je nog de Suzuki kingquad of de kawasaki bruteforce (dacht ik)
Deze quads zijn wat voordeliger dan de wat duurdere Can-Am Renegade of outlander.