Pagina 1 van 3

Duidelijke wetgeving quads

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:27
door Alfredo
Eerst en vooral, ik heb dit niet bij Polls geplaatst omdat de poll bijzaak is. Jullie reacties vind ik belangrijker.

Quads zitten eigenlijk in een grijze zone en worden gemakzuchtig bij een bestaande categorie geplaatst. Zo heb je een autorijbewijs nodig, terwijl je met een motoplaat rijdt en een quad toch geen van beide is. Zet iemand met al jaren autorijervaring op een quad op de baan, en je hebt gegarandeert miserie. Aan de andere kant is de gebrekkige aandacht van de regering (of discriminatie) ook positief. Zo kan je zonder richtingaanwijzers rijden, voldoet de standaard verlichting en moet je jaarlijks niet naar de controle. Spijtig genoeg gaat dit alles ook gepaard met minder en minder rijmogelijkheden, zowel op parcours als op de openbare weg.

Wat zou er nu gebeuren moest de regering wel aandacht hebben voor onze sport, iets waar wij al lang om vragen? Er komt misschien een apart rijbewijs, de verplichting om zoals in Nederland extra verlichting aan te brengen en een jaarlijkse keuring voor quads. Dit alles kost uiteraard héél wat meer geld en is voor de personen die af en toe op parcours rijden, allesbehalve handig (lampjes die springen, mods die niet door de keuring geraken, ...). Dan krijgen we misschien een soortgelijke wetgeving als die van de tuningwereld, waar niemand op zit te wachten.
Meer aandacht voor onze sport betekent ook meer parcoursen, die uiteraard strenger gecontroleerd zullen worden op vervuiling en geluidsoverlast. Uiteraard hoeft alles niet zo te lopen, maar de kans is reëel dat we door ons negatief imago afgemaakt zullen worden op basis van wetgeving en bureaucratie, i.p.v. een eerlijke kans te krijgen.


Dus mijn vraag, willen we eigenlijk wel een duidelijke wetgeving? Voor hetzelfde geld zeggen we binnen 3 jaar: "Hadden we ons maar stil gehouden, dan mocht ik nu tenminste met een aftermarket uitlaat/vering/velgen/... rijden." Aan de andere kant weet iedereen dan duidelijk wat mag en wat niet mag, iets wat nu niemand weet.

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:32
door OpticalNicolas
laten zoals het is.
anders gaan ze nog uitvinden dat je je verbrede a-armen gekeurd moeten zijn...
of als je een andere bumper hebt dat ie dan gevaarlijker(harder aankomt bij aanrijding) is zoals bij 4x4 wagens...

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:40
door mr. frauley
OpticalNicolas schreef:laten zoals het is.
anders gaan ze nog uitvinden dat je je verbrede a-armen gekeurd moeten zijn...
of als je een andere bumper hebt dat ie dan gevaarlijker(harder aankomt bij aanrijding) is zoals bij 4x4 wagens...
hier ben ik het mee eens

Op het eerste zicht lijkt het goed een duidelijke wetgeving,maar dan gaan ze weer overdrijven met al hun regeltjes en dan word het ook niet meer fijn

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:44
door cd_BE
laten zoals het is. Het kan alleen maar verslechten. :muur:

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:47
door BULLET-PROOF
Laat het maar schoon zo zijn , in de tuning wereld hebben ze er ook om gevraagd om een duidelijk wetgeving , en waar zijn ze nu =>ZE MOGEN NIKS MEER !

En ze zijn maar in de pot gaan roeren en nu stinkt em heel hard , dat bereikt ge daarmee .

Als ge nog lang met u hobby wilt door gaan , laat dat dan zijn gelijk het nu is ! :roll:

Als ge zoiets doet , is dat werken aan de ondergang van de quads ! :roll: :roll: :roll: :roll:

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 16:55
door Charger69
.

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 17:03
door DaZoe
Laten zoals het is

Die regeltjes gaan echt niet de grotere problemen veranderen ivm te weing terreinen om op te rijden/crossen

Uiteindelijk dient een quad toch om off road met te rijden ? Daarvoor is dit toch gemaakt ...
Waarom al die tralala van autokeuring enzo erbij nemen . Zie nu al elk jaar op tegen om naar daar te rijden met men auto uit schrik wat ze nu weer gaan vinden om u dag te verpesten :x

Het is goed nu zoals het is , enige dat mag veranderen is meer parcours ...

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 17:06
door cd_BE
DaZoe schreef:Laten zoals het is

Die regeltjes gaan echt niet de grotere problemen veranderen ivm te weing terreinen om op te rijden/crossen

Uiteindelijk dient een quad toch om off road met te rijden ? Daarvoor is dit toch gemaakt ...
Waarom al die tralala van autokeuring enzo erbij nemen . Zie nu al elk jaar op tegen om naar daar te rijden met men auto uit schrik wat ze nu weer gaan vinden om u dag te verpesten :x

Het is goed nu zoals het is , enige dat mag veranderen is meer parcours ...
Daar zijn we mee bezig hé. Als het goed is zou ik daar meer info over hebben in de komende weken. :duimhoog:

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 17:15
door coolboyke
cd_BE schreef:laten zoals het is. Het kan alleen maar verslechten. :muur:
inderdaad , laten zoals het is :knikblij:

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 17:17
door Alfredo
Wat als die wetgeving er toch komt? Wat mag er dan zeker niet instaan? Of wanneer kunnen we spreken van een eerlijke wetgeving?

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 17:21
door OpticalNicolas
moest er een wetgeving komen die veel verbied, meer dan 50% van de rijders lapt dit aan hun voeten. dan ga je pas is achtervolgingen zien door de politie op quads :o

wat er zeker niet mag instaan is dat je het spul dat je erop zet gekeurd moet zijn.

Geplaatst: zo 29 jul, 2007 19:14
door Tramonto
OpticalNicolas schreef:moest er een wetgeving komen die veel verbied, meer dan 50% van de rijders lapt dit aan hun voeten. dan ga je pas is achtervolgingen zien door de politie op quads :o

wat er zeker niet mag instaan is dat je het spul dat je erop zet gekeurd moet zijn.
Kwil het me ni voorstellen, laten zoals het is :rollknik:

Geplaatst: ma 30 jul, 2007 10:38
door cobby
laten zoals het is !
We zullen zelf wel zien wat wel en niet mag, en als ge niet te grof gaat doen zal dit nog wel een tijdje blijven.
Als het veranderd is het omdat de publieke opinie gesust moet worden en daar gaan quadrijders echt niks mee winnen.
Alleen maar meer miserie bij krijgen, ik denk niet dat er veel politiekers met een quad rijden (slecht voor het imago) .
Dus die gaan er zeker geen goed aan doen, laat ze maar met de rest van de wetgeving prutsen da's al erg genoeg.

Grts

Geplaatst: ma 30 jul, 2007 10:47
door AlfA
Helemaal tegen, gewoon laten zoals het is...

Net zoals bij de motoren, een gedoogbeleid.
We moeten gewoon zorgen dat we het zelf binnen de perken houden. Dit gaat bij de moto's al jaren goed.
Bij de auto's was het een probleem omdat men meer en meer extreem ging, en dan loopt 't op een zeker moment mis...


Neenee, laat het allemaal maar zoals nu... (al vrees ik ervoor dat er toch regeltjes gaan komen...)
Een apart rijbewijs zou niet slecht zijn denk ik...

Geplaatst: ma 30 jul, 2007 19:38
door cyberdrone
oeps ik ben hier presies één van de enige die hier wat duidelijkheid over wil ..

Ik denk dat het niet slecht zou zijn om (ivm rijbewijs) wat meer duidelijkheid over te hebben, alsook zou een keuring misschien niet slecht zijn? T'is misschien goed voor je eigen veiligheid, niet iedereen weet problemen aan zijn quad op te sporen. En voor de geluidsnorm van uitlaten ben ik ook niet boos ..

Ik besef goed dat het me misschien meer geld gaat kosten en zuur gaat opbreken moest het ooit zo ver komen, maar 'better safe then sorry' zou ik zeggen...en ik denk dat het the 'lost boys' die hun geen reet van een ander aantrekken een beetje gaat inperken, en wie weet kan het op die manier onze hobby in een beter daglicht brengen.