Pagina 1 van 1

Luchtbellen op mijn olie pijlstok (700er)

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 13:03
door kees
Hallo,
Gister een ritje gemaakt, begon ineens mijn olie lampje te branden (niet de orginele maar die van de TNT km teller). Dus ik meteen gestopt, alles nagecheckt, maar kon niks verdachts zien eigenlijk. Geen lekkage oid. Olie pijl was wel iets minder als 100 terug, maar nog ver boven het minimale. Gewacht (15minuten), 1 km gereden en weer olie pijl gecheckt. Was gewoon hetzelfde gebleven.

Wat mij alleen opviel dat er hele kleine luchtbelletjes op de olie pijl stok zaten. Dus het beetje olie wat op de pijlstok zit, zat vol kleine lucht belletjes (denk lucht). Soms wel 5 luchtbellen tegen elkaar aan dan weer eentje alleen en dan weer 2 tegen elkaar aan.

Juist geleden, start de quad liep die even stationeer en sloeg die uit. Nooit eerder gehad! Maar starte wel direct weer... 10 km gereden, niks vreemds gezien olie pijl ook nog steeds goed alleen weer die luchtbellen.

Is er iemand die tips heeft of weet wat er waarschijnlijk aan de hand is?

Hoor het zéér graag. Deze raptor is alles voor me.

Kees.

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 13:08
door JohnBeton
Had je pas nog de olie vervangen ?
Het kan zijn dat er wat luchtbelletjes in je olie zitten, als ik mijn olie pas ververst heb is dat ook heel even. Maar als de olie eens wat rondgepompt is, is dat eruit.

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 13:12
door kees
Ey,
Nee dat is ongeveer 3000km geleden. En heb toen alles ontlucht.
Kees

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 17:04
door Robby
is die olie meter wel aangesloten? die is bedoelt voor op de 2takt brommerkes? dus ik denk dat je daarmee geen rekeninghoeft te houden en dit dus vals alarm is.
greetz

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 17:33
door flyingquad
kees schreef:Ey,
Nee dat is ongeveer 3000km geleden. En heb toen alles ontlucht.
Kees
hoeveel km doe je met dezelfde olie?
en is het dan enkel op de weg of ook offroad?

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 19:59
door Danny
Amai, 3000 km met dezelfde olie doen is wel veel denk ik zenne. Dieje van reytec had mij aangeraden om om de 800 km de olie vervangen als ge alleen op de weg rijdt en om de 4 @ 500 km als ge ook al is offroad of op een parcour gaat rijden. Mischien da uwe olie stillekes aan slecht aant worden is ofzo?

Geplaatst: vr 02 nov, 2007 23:04
door DaZoe
heb net hetzelfde voorgehad kees met de mijne
had ook een tnt steken
begon plots te pinken bleek dat het een slecht contact was aan de teller ... dom maar deed me wel effe schrikken :p
dat stationair stilvallen heb ik laatste tijd ook eens gehad denk dat het tijd word men olie eens te vervangen want zit er al tijdje op :D

Geplaatst: za 03 nov, 2007 19:17
door gareth
Het is normaal dat je belletjes of schuim op je olie krijgt, alleen moet dit na een paar minuten weer weg zijn.

Heb paar maanden geleden toevallig uitleg (kleine cursus van Shell) gehad over olie en vetten.



Van de week toevallig een electromotor met een tandwiel kast gereviseerd. Had deze laten draaien en toen opengehaald en zag ik ok een schuim laag met belletjes.

Geplaatst: za 03 nov, 2007 19:55
door spoor!
ik vind 3000 kilometer met dezelfde olie wel echt veel als ik het mag zeggen!

Geplaatst: za 03 nov, 2007 21:13
door boss Adly
is met auto's toch ook vaak zo, of verbeeld ik me dit? :?

Geplaatst: za 03 nov, 2007 21:55
door rappy 700 rijder
is volkomen normaal als die warm is