Pagina 1 van 1

naaldlager verwijderen

Geplaatst: za 24 nov, 2007 17:21
door OpticalNicolas
wegens revisie/repareren van het blok besloten om alle lagers te vervangen

maar 1-2naaldlagers raken er niet uit.
de rollagers haalde ik eruit door carter warm te stoken en dan vielen ze er uit. deze langs geen kanten
het gaat dus over deze:
ik kan er met niets onder aangezien deze geen plek heeft tussen carter en lagertje onderaan.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

ik dacht dat hier een tooltje voor bestond.
ik kan het carter naar de dealer brengen, maar het zelf doen is toch net iets leuker.

iemand enig idee hoe dit te verwijderen?

zeer veel dank :buig: :buig:

Geplaatst: za 24 nov, 2007 17:34
door Sg6
neem een as die in het naaldlagertje past, bij voorkeur tige filte. Tig de tige op de naaldlager die ongeveer 50cm lang is(niet met bagetten of automaat voor geen spetters te krijgen). Neem dan een as met in de midden een gat met de diameter van de tige. De lengte van de as moet ongeveer een vuist zijn. Op het uiteinde van de tige plaats je een rondel met moer. Neem de as vast die door de tige zit en geef enkele rake klappen door naar boven te bewegen tegen de rondel met moer. 3 keer en em is eruit. :wink:
Tooltje die max 10 euro kost en handig is. Ik dit ook voor de balancer lagers te verwijderen maar dan met asjes die op maat gedraaid zijn om in het lager te lassen. Al te zien of je een draaibank ter beschikking hebt.\

mvg
Andries

Geplaatst: za 24 nov, 2007 22:10
door Robby
inderdaad, datb is de correcte manier, wij hebben er ook zo een speciaal lagertrekkertje voor voor een lager in een "blind" gat uit te halen.
greetz

Geplaatst: zo 25 nov, 2007 11:04
door OpticalNicolas
draaien is geen probleem, tis da lassen, wij hebben geen tig alleen maar me baguetten. en salamo
ik ga morgen even achter keilbouten en kijken of ik ze er hiermee uit krijg

bedankt iedereen :buig: :buig: