Pagina 1 van 4
Geen Dakarrally in 2008?
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 12:03
door Quadracer 74
vr 04/01/08 - De 30e editie van de Dakar-rally wordt afgelast. Dat melden verschillende bronnen. De rally zou normaal zaterdag van start gaan in Portugal, maar wegens veiligheidsredenen gaat dat niet door.
Om 13u zal de organisatie van de Dakar-rally een "uitzonderlijke mededeling" doen. Aangenomen wordt dat het gaat om het nieuws dat de rally afgelast wordt.
Reden voor de afgelasting is het feit dat de veiligheid niet kan gewaarborgd worden in Mauritanië, waar de woestijnrally negen dagen doorheen rijdt. Eind december werden in het Afrikaanse land vier Franse toeristen vermoord.
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 12:46
door AlfA
Klopt, zie ook :
http://www.hbvl.Be
De Dakar 2008 is afgelast door de onveilige situatie in Mauretanië, een van de landen waar de rally normaal zou passeren. Dat maakte de wedstrijdorganisatie vrijdag, een dag voor de start van het evenement, bekend op een persconferentie in Lissabon.
Het is de eerste keer sinds het ontstaan van de Dakar in 1979 dat de rally wordt afgelast.
Maar op de site van dakar zelf vind ik nog niets terug :
http://www.dakar.com/indexus.html
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 13:17
door doubletracing
ja hallo,dat zal een streep door de rekening zijn van vele sponsors en rijders

Geplaatst: vr 04 jan, 2008 13:22
door ICHE
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 14:12
door henk-v
De organisator van de Dakar Rally, A.S.O., heeft een verklaring uitgegeven over het afgelasten van de rally.
Na verschillende keer overleg te hebben gepleegd met de Franse overheid - en met name met het Ministerie van Buitenlandse Zaken - heeft de organisatie op basis van van de voorgelegde argumenten besloten de Dakar Rally 2008 te af te gelasten. De rally zou van 5 tot 20 januari van Lissabon naar Dakar gaan.
Als gevolg van de huidige politieke spanning, de moord op vier Franse toeristen op 28 september door de aan Al Qaida-gelieerde Islamic Mahreb en de directe bedreigingen aan het adres van de rally door terroristische groeperingen kon de organisatie geen andere beslissing nemen dan het evenement te cancellen.
De belangrijkste verantwoordelijkheid van de A.S.O. is de veiligheid van de inwoners van de bezochte landen, de professionele deelnemers, amateurs, assistentiepersoneel, journalisten en volgers. A.S.O. wil daarom benadrukken dat er op het gebied van veiligheid nooit concessies worden gedaan.
A.S.O. veroordeelt de terroristische dreiging die een streep haalt door een jaar van keihard werken, verbondenheid en passie van alle deelnemers en betrokkenen bij de grootste offroad-rally ter wereld. Ondanks de frustratie en teleurstelling, met name in Portugal, Marokko, Mauritanië en Senegal en de economische consequenties voor deze landen gaat de A.S.O. door met het wijzen op de belangrijke waarde van grote sportevenementen en blijft het door Actions Dakar, dat vijf jaar geleden werd opgericht samen met SOS Sahel International, betrokken bij de ontwikkeling van dit deel van Afrika.
De Dakar Rally is een symbool en niets kan dat vernietigen. De afgelasting van de Dakar Rally 2008 brengt geen gevaar voor de toekomst van de rally. Voor 2009 zal A.S.O. alles uit de kast halen om een nieuwe evenement voor alle liefhebbers van de offroad sport te organiseren.
DOC: communiqué ASO
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 14:47
door L crosser
...

Geplaatst: vr 04 jan, 2008 15:46
door trucker choco
hehe
en ik hoorde koentje nog zegge dat ze 4000 extra veiligheidsmanne hadde ingezatte
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 15:48
door L crosser
hebbe ze ook maar het zal wel niks hebbe uitgemaakt ... k baal er egt van

Geplaatst: vr 04 jan, 2008 16:11
door Tom#11
Op de radio ook

Geplaatst: vr 04 jan, 2008 16:49
door Haagje
pfff... jammer dat het niet door gaat.
maar idd veiligheid boven alles.
en 2009 wel? dan zorgen ze ook wel weer dat het niet door gaat...
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 18:38
door sjmallie94
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 18:45
door brinky
vet K**** ik was er alweer helemaal klaar voor maja erg jammer
kennen ze niet een andere route verzinnen dan ?
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 19:09
door quadrome
das dan aardig k**** jah

Geplaatst: vr 04 jan, 2008 19:46
door yamahakodiak
echt klote
Geplaatst: vr 04 jan, 2008 20:20
door remo06
zonde het had zon mooie rally kunnen worden weer... had me er al verheugt.. K#$ zooi
