Pagina 1 van 1
motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: za 10 jul, 2010 19:29
door Stella52
Hallo
De motor van mijn Yamaha warrior sputtert nogal eens op lage toeren. Vaak als ik vertraag en dan terug wil versnellen reageert de motor niet op de gas. De motor produceert dan alleen wat gepruttel en af en toe komt er een plofje uit de uitlaat. Ik moet dan zwaar terugschakelen zodat ik terug in hoge toeren zit om terug vermogen te krijgen. Heeft iemand een idee wat dit zou kunnen veroorzaken? De quad is 9 jaar oud.
greetz
Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: zo 11 jul, 2010 05:15
door yamahakoppel
de quad zal zich verslikken als je in lage toeren opeens gas geeft kan wijzen op te weinig lucht waardoor je teveel benzine krijgt dat verklaart ook het ploffen in de uitlaat
luchtfilter miss eens reinigen als dat niet helpt de carburator reinigen
ik zelf heb 9 extra lucht gaten in mijn deksel met van die kleine filters in kun je in quad winkels vinden vroeger kwam ik met 3 gaten toe maar sinds hij getuned is vraagt hij meer lucht

Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: zo 11 jul, 2010 11:38
door Haagje
Heb je een toeren teller erop?
op hoeveel toeren zit je en in welke versnelling.
Kan ook gewoon zijn dat je veelte laag in toeren zit en in een te hoge versnelling.
Dat vinden ze niet fijn

Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: zo 11 jul, 2010 19:19
door Stella52
Ik heb geen toerenteller, maar ik denk dat de uitleg van yamahakoppel klopt hoor.Het voelt en klinkt niet als een motor die gewoon in een te lage versnelling zit.
Ik heb een dikke maande geleden de luchtfilter bekeken en die zag er zeer proper uit. Ik zal een paar gaatjes boren in de plastieken bak waar hij inzit, hopelijk helpt dat.
Als ik de carburator moet proper maken zou ik wel niet goed weten waar te beginnen. Kan iemand de carburator aanwijzen op deze foto's en eventueel wat tips geven?

Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: zo 11 jul, 2010 19:27
door Jazzy
Bekijk de kleur van je bougie eerst eens, voordat je het mengsel armer maakt door gaatjes in het luchtfilterdeksel te maken. De kleur moet koffie-met-melk bruin zijn.
Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: wo 14 jul, 2010 07:27
door Haagje
indd zoals jazzy zegt,
Je kunt niet zomaar gaten erin boren.
Dit veranderd meteen het mengsel voor de motor.
( wat schadelijke gevolgen zou kunnen hebben )
Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: do 15 jul, 2010 21:55
door yamahakoppel
sorry maar als je zo weinig kent van mecaniek dat je zelfs de carburator niet vind breng hem dan binnen bij een erkende dealer zodat hij teminste goed gemaakt is

goed koop is meestal dure koop zeggen ze thuis altijd
Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: wo 18 aug, 2010 07:14
door Stella52
yup dat van die garagist is waarschijnlijk geen slecht idee

maar ik vind het ook leuk om die dingen zelf te leren
Gisteren gemerkt dat de choke in een middenstand staat, dit lijkt me ook een beetje vreemd. Maar als ik de choke helemaal induw of uittrek valt de quad stil op ralentie(maar dit kan ik nog wel oplossen door die ralentieschroef wat uit te draaien) Het sputterprobleem lijkt dan wel opgelost. Wanneer staat de choke eigenlijk helemaal uit? Als hij ingeduwd is of uitgetrokken? Want ik merk niet echt een verschil.
Re: motor sputtert op lage toeren
Geplaatst: wo 18 aug, 2010 17:34
door yamahakoppel
volledig in dan staat de choke uit