Pagina 1 van 1

Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: zo 15 jul, 2012 22:49
door Raverbleu
Hallo,
Vraagje, ik had onlang een tweedehands quad lt 80 suzuki aangekocht,
Wou hem in orde zetten en heb de cilinder afgenomen, en alles gereinigd,
Per ongeluk heeft iemand op start geduwd zonder cilinder zodat de piston naar boven gegaan is en op de motor gebroken is.(een schelp van de onderkant van de piston)
Ik heb een nieuwe piston besteld,en nieuwe segmentringen, deze gemonteerd , aan de cilinder zelf heb ik niks gedaan,
Wanneer ik nu start vind ik dat de motor rateld, is alsof er een stuk aluminuim inzit,
Heb nochtands goed gekeken en tussen de krukas zat er niks van stukken ofzo voor ik de cilinder terug monteerde.
Heeft iemand een tip? Zou de krukas scheef zijn?

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: ma 16 jul, 2012 09:57
door sjmallie94
denk eerder dat je krukas ook een slag me gekregen heeft. als je zegt dat un stuk van de zuiger af gebroken is, zouw me dit niet verbazen.

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: ma 16 jul, 2012 21:33
door Raverbleu
Heb het ook zitten denken vandaag , maar ben niet zeker

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: ma 16 jul, 2012 21:50
door erikalbring
je kunt het beter direct vervangen als je het niet vertrouwt

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: di 17 jul, 2012 19:48
door Raverbleu
Weet het niet meer, was zo'n geluid alsof er een stukje aluminium inlag en meesloeg, één ding weet ik zeker, dat het geluid meeging met de toeren van de motor. Hoe meer toeren hoe sneller het geluid.
Heb nu de cilinder afgehaald, stond mooi, de piston ook, in de kast van de krukas zit zeker geen stukje ,en nergens schending te zien.
Aan de krukas is niets te zien, kan je dat testen? Dat beentje waar de piston aan vast zit kan je een paar mm heen en weer bewegen, maar vermoed dat dit normaal is.
Is het niet wreed de motor open te smijten en een krukas te vernieuwen als het niet nodig is?
Wie weet raad?

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: di 17 jul, 2012 20:09
door yamahakoppel
wat bedoel je met heen en weer :?

als je links en rechts bedoeld is het goed maar als het voor en achteruit is in de richting dat de piston gaat dan zit je met problemen

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: di 17 jul, 2012 20:25
door Raverbleu
Hoe moek dat uitleggen, ge hebt twee zwengels, dus die ronden van de krukas, en dan zit er een been naar boven waar de piston opzit,
Dus dat been , als je dat tussen die schijven heen en weer duwt zit daar enkele mm speling op, ben gewoon aan het zoeken aan wat dat lawaai en trillingen teweegbrengt.

Re: Motor suzuki Lt80 ratelt

Geplaatst: di 17 jul, 2012 20:30
door yamahakoppel
als je drijfstang speling heeft op je krukas kun je trillingen krijgen

kunnen ze normaal revisie geven kost minder dan volledig nieuwe krukas met drijfstang