cross-X-team schreef:Robby schreef:jossoh schreef:ok bedankt voor de reactie!
je gaat em kunnen verwijderen met als gevolg dat je quadje niet meer gaat trekken... weet dit uit ervaring... moest je een of ander kitje hierop monteren en dan die ring eruit is ideaal... spreek hierover over de ervaring van een unilli ax50
greetz
 
... het blok van zo'n quad is identiek aan het blok van een scooter en omdat ik veel met brommers omga weet ik ook dat bijna iedereen de vario-ring eruit haalt om zo harder te gaan.. 
De vario is de versnelling van de scooter en moet ervoor zorgen dat de motor op een constant toerental draait. Dit gebeurt doordat bij de acceleratie de rollen in de draaiende vario naar buiten drukken. De vario schuift opzij (gootjes waar de rollen door lopen staan omhoog) en de snaar wordt omhoog gedrukt tegen de andere schijf naast de vario zodat de diameter van het spoor waarover de snaar loopt groter wordt. Tegelijk wordt doordat de vario de snaar naar zich toetrekt de diameter bij de koppeling kleiner. Een drukveer die twee schijven achter de koppeling, waar de v-snaar tussen loopt, naar elkaar drukt zorgt voor een constante spanning op de snaar, ongeacht de stand van de vario. 
dus de vario-ring zorgt er alleen voor zodat de v-snaar hoger in de poelie's komt te liggen en zo harder gaat... en en als de varioring eruit is dan kan de v-snaar ook dieper in de poelies en dan trekt die ook nog harder op..
 
gij gaat mij aan zo een 50CC quadje leren werken ofwa?
ik zeg u: ten eerste alle remmingen bij zo een 50cc blokje voor een quad zijn er uit behalve de varioring!
DOOR de varioring er uit te halen zakt uw v-snaar NIET dieper
Als de varioring er uitgehaald wordt zonder gewichten of dergelijke te veranderen of geen kit wordt gestoken gaat de v-snaar vanvoor zo rzap mogelijk op zijn hoogste punt gaan liggen waardoor hij geen macht meer heeft! zo een quadje draait nog wel altijd op 4 wielen en weegt straks het dubbele van zijn scooter variant.
die ring zit er standaard in voor de riem vast te zetten in het midden van de poullie voor nog macht te hebben als je een bergje of dergelijks doet...
maar ja jij weet blijkbaar alles beter hier...
laat me zeggen -> try out en wees eerlijk achteraf, want bliojkbaar heb je daar ook nog nooit aan gewerkt... ik ga me hier niet de les laten spellen door e manneke van 15-16jaar da ne crossmoto heeft en peist da de wereld aan zen voeten ligt
greetz